Допомога дітям та сім'ям із зони АТО

 

«Якщо ми хочемо досягти справжнього Миру в усьому світі, то починати треба з дітей», – так казав Махатма Ганді.   

 

Починаючи з 2014 року для України почалися нелегкі часи: тривале воєнне протистояння та конфлікти на Сході принесли значні політичні й соціальні зміни. На жаль, до затишшя ще дуже далеко, а ситуація ускладнюється щодня.

Згідно з офіційними статистичними даними станом на травень 2016 року понад 1,7 мільйона осіб, у тому числі більше 230 000 дітей, були внутрішньо переміщені через конфлікт на сході України. Загалом 3,7 мільйона осіб, у тому числі 580 000 дітей, постраждали внаслідок конфлікту.

Враховуючи складну ситуацію, Німецько-Польсько-Українське Товариство в Україні вирішило прийняти дітей із кризових регіонів у три нові соціальні родини в Центрі «Наші Діти». Адже пріоритетним напрямком діяльності Центру є захист прав дітей, підтримка сімей у кризових ситуаціях та надання допомоги людям, які опинились у складних життєвих обставинах.

У співпраці з громадською організацією «Врятуємо Україну» нам вдалося розповсюдити інформацію про можливе тимчасове проживання дітей з зони бойових дій у Центрі «Наші діти». На підставі заяв від батьків, 12 грудня 2014 року до Центру було прийнято 17 дітей і підлітків.

 

 

 

Відтак, з грудня 2014 ми змогли надати допомогу 46 дітям з Луганської та Донецької областей. Діти проживають у нашому Центрі поки їхні батьки шукають роботу чи облаштовуються в інших регіонах України, відбудовують постраждалі від обстрілів будинки, чи для отримання середньої освіти.

У Центрі дітям надається необхідна психологічна, педагогічна та соціальна допомога. Діти забезпечені гідними умовами проживання, повноцінним і раціональним харчуванням, проводиться медичне обстеження та необхідне лікування. Організовано їхній культурний розвиток – участь у творчих та спортивних проектах, тренінгах тощо. Кожна дитина отримує професійний супровід психолога, соціального педагога та інших працівників Центру, які відкриті для допомоги та підтримки.

Наша робота спрямована на забезпечення постійного зв’язку з батьками та родичами, що значно знижує тривогу у дітей та рідних, батьки мають можливість відвідувати дітей, спілкуватися, у будь-який час забрати свою дитину.