Спорт

 

Запускаючи проект «Спорт» ми прагнули забезпечити для дітей, які проживають у Центрі «Наші Діти», умови для повноцінного фізичного, творчого та спортивного розвитку. Основним завданням для нас було зацікавити та залучити дітей до занять спортом, піклуватися про своє здоров’я, надавати переваги активному відпочинку, попередити або відмовитися від шкідливих звичок.

Будуючи наш спортивний майданчик ми в першу чергу спиралися на вподобання дітей, але і ґрунтовно аналізували всі види спорту доступні на Березняках і в Дніпровському районі. Саме до роликового спорту діти виявили прихильність. Проте у нашому районі – найбільш населеному районі Києва, де проживає 354 тис. людей і 75 тис. дітей, – немає жодної секції, де діти могли б разом з тренером займатися роликовим спортом. Крім того, багато доводилося стикатися з несерйозним підходом, адже для більшості ролики – це просто вид цікавого проведення вільного часу. 

 

 

 

Роликовий спорт є молодим, сучасним, і більш привабливим для дітей, підлітків, але не обходить і дорослих. В Україні зараз катання на роликах сприймається більше як розвага, а не спорт, натомість у Європі ролики є дуже поширеним сучасним видом cпорту, зокрема в Німеччині, інлайн-скейтер хокей є найпопулярнішою дисципліною.

І ми рішуче вирішили розвивати саме цей вид спорту, адже чітко бачили брак фахівців та професійних майданчиків для тренувань.

Весною 2015 року було завершено будівництво багатофункціонального спортивного майданчика на території Центру «Наші Діти». Тут діти регулярно займаються інлайн-скейтер хокеєм, швидкісним бігом на роликах, а також баскетболом, футболом. Ми залучили до співпраці професійних тренерів, спортивних консультантів, дієтологів, які супроводжують дітей під час організованих занять і тренувань. Кожен тренер займається як з віковими групами дітей так і індивідуально, у залежності від потреби дитини.

Ця наша ініціатива об’єднала і дітей, і працівників Центру та НПУТУ, друзів, сусідів. За майже два роки тренувань ми створили спортивний клуб «Тельбін Райдерз», якого в районі раніше не було, і просуваємо дисципліну, якої в Україні раніше не було. Ми активно підтримуємо Українську федерацію роликового спорту (УФРС) у популяризації роликового хокею і ролерспорту в Україні насамперед не як розваги, а як виду спорту.

 

 

 

Виконавчий директор НПУТУ, Андре Поддубни, очолив технічний комітет УФРС з хокею на роликах. Комітет зібрав ініціативну групу з представників регіонів, що зацікавлені розвивати та популяризувати роликовий спорт і, зокрема, хокей на роликах в Україні. На початку 2016 року, провівши декілька засідань групи, технічним комітетом УФРС з хокею було прийнято рішення розвивати саме інлайн-скейтер хокей – хокей на роликах з м’ячем. У лютому 2016 року УФРС стала членом Міжнародної федерації з інлайн-скейтер хокею IISHF.

У травні 2016 року за підтримки НПУТУ було відкрито та проведено 1-й тур офіційного чемпіонату України з інлайн-скейтер хокею серед дорослих за міжнародними правилами IISHF під егідою УФРС.

Таким чином, ініціатива переросла з локальної на всеукраїнський рівень. Ми не тільки даємо можливість нашим дітям займатись улюбленими видами спорту, а й розвиваємо таку можливість і для інших.