Мобільна робота з молоддю

 

В Україні з 2013 року Міжнародною організацією мобільної роботи з молоддю ISMO (Німеччина) у співпраці з державними структурами та громадськими організаціями реалізуються три проекти у Житомирі, Харкові та Києві, метою яких є впровадження концепції мобільної роботи з молоддю та обмін досвідом між німецькими та українськими фахівцями.

У Києві проект реалізується Німецько-Польсько-Українським Товариством в Україні з вересня 2014 року у співпраці з німецьким фондом Aktion Mensch, Міжнародним Товариством мобільної роботи з молоддю ISMO та Центром захисту дітей “Наші Діти”.

Проект спрямований на проведення аналізу соціального середовища на рівні окремо взятого – Дніпровського – району м. Києва з метою визначення основних потреб та проблем молоді 14-23 років, обґрунтування необхідності соціальної роботи та визначення місць впровадження проектів мобільної соціальної роботи.

Протягом вересня 2014 – лютого 2016 рр. було проведено:

У ході дослідження були використані такі форми збору інформації:

  • картування мікрорайонів, як джерело аналізу соціального оточення та інструмент для вивчення проблем молоді;
  • проведення гнучких інтерв’ю з суб’єктами реалізації молодіжної політики в районі;
  • фокусні інтерв’ю з молоддю найбільш проблемних мікрорайонів.

Результати

За результатами дослідження було визначено місця проведення вільного часу молоддю Дніпровського району, здійснено оцінку діяльності суб’єктів молодіжної роботи на рівні району та окреслено перспективи розвитку мобільної соціальної роботи з молоддю груп ризику у Дніпровському р-ні м. Києва, а також сформовано основні напрямки реалізації молодіжної політики на рівні району.

Результати дослідження запропоновані в книзі «Аналіз соціального середовища Дніпровського району м. Києва. Планування мобільної роботи з молоддю». Ці методики є першою спробою обґрунтувати напрямки та форми роботи залежно від потреб молоді. Це дозволить побудувати молодіжну політику на доказовій базі в Дніпровському р-ні м. Києва як пілотному та використати запропоновану методику для формування політик в інших локальних населених пунктах та регіонах країни.


Наші партнери 

Міжнародна організація по роботі з молоддю ISMO Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація Державний інститут сімейної
та молодіжної політики

Наші спонсори