"Включення". Цикл І "Венеція. Місто надії 2012-2013"

 

З жовтня 2012 по жовтень 2013 ми реалізували пілотний цикл нашої програми "Включення" під патронатом німецького режисера, який отримав премію "Оскар", Фолькера Шльондорффа. Основними напрямками цього циклу були: сучасний танець, циркові номери, спорт та еко-дизайн. Учасниками були: діти, які опинились у складних життєвих обставинах, - вихованці Центру "Наші Діти", "Міста щасливих дітей" та БФ "Асперн", а також студенти академії танцю ім. Сержа Лифаря, арт-студії "Різома", Броварського училища фізичної культури та дитячого хору "Щедрик".

11 жовтня 2013 року після 9-місячних репетицій учасники програми представили виставу "Венеція. Місто надії" на сцені Національного академічного театру ім. Івана Франка. Також за результами роботи було відзнято документальний фільм молодою німецькою режисеркою Ліною Шулер під керівництвом Фолькера Шльондорффа. Робочою групою у складі психолога ЦНД, педагогів академії танцю ім. С. Лифаря під керівництвом хореографа Марка Богартса був розроблений проект методологічно-психологічної концепції арт-допомоги дітям, які пережили травму.

 

 

Тема:

 

Вистава "Венеція. Місто надії" була поставлена на основі книги "Венеція завтра" чеського дитячого казкаря Степана Завреля, яку ми обрали з нашими партнерами Spazio Brazza в їх Музеї Степана Завреля в Італії.

Живучи у великому місті, дитина почуває себе одинокою, маючи безтурботних батьків та єдиного друга – золоту рибку. Одного разу дитина засинає і бачить уві сні, як через забруднення навколишнього середовища, місто Венеція йде під воду.

Дож в образі Нептуна просить дитину врятувати місто Венецію. Дитина поринає у морські глибини, плаває поміж риб і зустрічає морське чудовисько, яке має вигляд гори сміття, та постійно полює на інших риб. Дитина усіма силами намагається врятувати риб і видумує спосіб, як перемогти морське чудовисько. Однак у нерівному бою, чудовисько бере дитину в полон. Під постійним наглядом чорних риб-балерин, які захищають чудовисько, Нептун у супроводі риби-боксера та інших риб намагається врятувати дитину.

Нарешті дитина сама врятовується із лап чудовиська. Одним махом вона переборює чудовисько, яке вибухає від сміття і з черева якого згодом виходять батьки дитини. Таким чином, Венеція врятована і вона виходить над поверхнею води. Цю подію святкують всі на карнавалі. Ідея та мужність однієї дитини врятували надію та місто, яке затонуло під тонами сміття.

 

Наші митці:

 

Фолькер Шльондорфф
кінорежисер

Марк Богартс
хореограф

Ігор Стецюк
композитор

Катель Желебарт
дизайнер

Ліна Шулер
кінорежисер

   

Віталій Душка
Варвара Карамушка

помічники дизайнера

       

Наші педагоги:

 

Ольга Кебас
Вікторія Гулик
Руслана Самойленко
Владислав Солдатенко
Наталія Хоменко
Дмитро Клявін
Ольга Краснопольська
Юрій Яскал
Юрій Нужненко

 

Наші партнери:

 

Київська муніципальна Українська академія танцю імені Сержа Лифаря

Дитячий хор «Щедрик»

Броварське училище фізичної культури

Благодійна організація Фонд «Асперн»

«Місто щасливих дітей»

Середня загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 81 м. Києва

Арт-студія «Різома»

Національний академічний театр
ім. Івана Франка

Flycam Production

Наші донори: 

Itzel-Stiftung

Spazio Brazza

БФ «ПЛАТАР. Пам‘яті Сергія Платонова»

Allianz Kulturstiftung

Deutsche Bank

 

Glossary