"Включення". Цикл ІІ "На шляху до Сонця 2014-2015"

 

З вересня 2014 по жовтень 2015 року тривав другий цикл соціально-культурної програми "Включення". У рамках цього циклу ми розширили напрямки нашої роботи, а саме ми працювали над 5 сферами: сучасний танець, хоровий спів, театральне мистецтво, музика та кіновиробництво. Також окрім мистецької складової ми підійшли більш ґрунтовно до психологічної та проводили спеціальні тренінги для учасників по мотивації досягнення успіху. Учасниками проекту стали діти СЖО Центру "Наші Діти", жителі Дніпровського та Дарницького районів м. Києва. 

У рамках другого циклу ми підготували та презентували методологічно-психологічну концепцію особистісної активності дітей та молоді СЖО через мистецтво. До написання книги долучилися соціальні педагоги Центру "Наші Діти", психологи, педагоги, які працювали з дітьми протягом проекту, наші колеги з Польщі, а також експерти з відділу психологічних досліджень науково-дослідної лабораторії культури лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка.

Традиційно ми презентували результати річної роботи у виставі "По інший бік сонця" 12 жовтня 2015 року на сцені Національного театру ім.Івана Франка. Проте також юні актори презентували свої таланти у грудні 2014, та у червні 2015 під час фестивалю "Арсенал ідей". Режисером і сценаристом цього дійства стала заслужена артистка Польщі Олена Леоненко-Гловацька. 

 

 

Тема:

 

Вистава основується на ілюстраціях чеського дитячого казкаря Степана Завреля до книги “Sole Retrovato”, яку ми обрали з нашими партнерами Spazio Brazza в їх Музеї Степана Завреля в Італії. 

По інший бік сонця з нетерпінням очікує на своє відкриття дивна і прекрасна планета Ялмез. Ніби і схожа на нашу планету Земля, але не до кінця. На Ялмез люди не затуляють очі долонями, а дивляться на світ широко відкритими очима і цінують магію життя. Мешкає на ній хлопчик Андрійко. Виглядає як кожен хлопчик на нашій 3емлі: ручки, ніжки, голова, велике добре серце та багато мрій. Живе Андрійко у звичайній щасливій сім'ї: мама, тато й дітки... 

Але одного вечора щось змінилося. Важкий морок накрив планету Ялмез. Мама засумувала. Тато розчинився в темряві. Дім залишився незахищеним, і під покровом ночі в кімнату до дітей увійшли непрохані гості — страхи... Говорять, що найтемніше перед світанком. Але світанок так і не настав.  Андрійко разом з друзями, братиком і сестричками вирушають через темряву в довгу путь на пошуки Сонця. Попереду на них чекає печера з її загадковими жителями. Знайти Сонце, побороти страхи, не розгубити мрії, відкрити в серці любов та дружбу — завдання, що стоять перед нашими героями у їхній незвіданій подорожі...

Художній керівник та режисер проекту:

 

Олена Леоненко-Гловацька

Куратори творчих напрямків:

 

 

Сучасний танець: Театральне мистецтво: Хоровий спів: Музика:

 

Ольга Кебас

Вікторія Гулик

 

Галина Джикаєва 

Вікторія Кузьміна

 

Альона Асташева 

Сергій Степанюк

Тарас Мельниченко

 

Наші партнери:

 

Станіслава Голіновська 

Арт-студія "Різома"

Дитячий хор "Щедрик"

Ансамбль ударних інструментів "Віват Поділ!"

Театр танцю "Модус-Ніка"

Наші донори:

Spazio Brazza

Allianz Kulturstiftung

Foundation for Polish-German Cooperation

Medicover